Laser piko

Laser piko jest uznawany za fenomen w swojej dziedzinie głównie z powodu połączenia wysokiej skuteczności, szybkości działania oraz minimalnych doznań bólowych.

To obecnie najlepsze i najnowocześniejsze urządzenie do trwałego usuwania tatuaży oraz makijaży permanentnych. Jego działanie opiera się na ultrakrótkim impulsie światła laserowego. Trwa on 100 razy krócej niż impuls w innych laserach. Laser charakteryzuje się szybkością, precyzją i skutecznością.

Zalety maszyny do usuwania tatuażu laserowego Pico

 • Szybki i skuteczny
  Laser pico wykorzystuje ultrakrótkie impulsy (biliony sekundy), aby uderzyć w melaninę z dużą mocą, rozbijając ją na małe cząsteczki podobne do pyłu. Cząstki pigmentu po zabiegu są tak małe, że są one łatwiej wchłaniane i eliminowane przez organizm, a liczba potrzebnych zabiegów jest mniejsza, a czas usuwania starych pigmentacji jest krótszy, niż w przypadku innych laserów.
 • Wygodny
  Laser do usuwania tatuażu powoduje mniejszy ból podczas zabiegu i zapewnia najwyższy poziom komfortu.
 • Bezpieczny
  Laser nie powoduje żadnych uszkodzeń otaczającej tkanki skórnej, zmniejszając w ten sposób ryzyko ich uszkodzenia. Działa precyzyjnie tylko w miejscach tatuażu lub makijażu permanentnego czy przebarwień.

Zastosowanie:

 • Maszyna do usuwania tatuażu Pico może być używana do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego brwi, kresek oraz ust,
 • Usuwanie przebarwień, znamion barwnikowych oraz plam starczych oraz przebarwień cafe au lait,
 • Odmłodzenie skóry, zmniejszenie porów oraz usuwanie blizn potrądzikowych


Zalety laserów piko

Niewątpliwymi zaletami laserów piko jest szybkość, skuteczność i precyzja działania. Ultrakrótki impuls energii pozwala na usuniecie niechcianego tatuażu w czasie dużo krótszym, niż było to możliwe przy użyciu laserów Q-Switch. Dotychczas, osiągniecie zadowalających rezultatów wymagało nawet kilkunastu sesji, jednak zastosowanie lasera piko zmniejsza liczbę zabiegów o ponad połowę. Pierwsze efekty są widoczne już po jednej sesji, kiedy to tatuaż staje się mniej widoczny. Zabieg z użyciem lasera nowej generacji to także gwarancja bezpieczeństwa. To nowa, lepsza jakość w skutecznym pozbywaniu się niechcianych tatuaży. Co ważne, w przeciwieństwie do starszych laserów Q-Switch – zaawansowane technologicznie lasery piko pozwalają na usuniecie tatuaży kolorowych.

Jakich efektów można się spodziewać?

Pierwsze efekty można zauważyć już po jednym zabiegu- rozjaśnienie tatuażu. Metoda ta, pozwala na szybsze uzyskanie pożądanego efektu, jednak liczba sesji zależy od tego kiedy był wykonany tatuaż, jak głęboko został wprowadzony pigment oraz od rodzaju i ilości zastosowanych barwników. Jest to więc kwestia ustalana indywidualnie.
W zależności od oczekiwań tatuaż można tylko rozjaśnić, aby wykonać cover lub usuwać całkowicie – wtedy seria zabiegów jest dłuższa.
Usuwanie kolorowych tatuaży
Zaawansowane technologicznie lasery piko pozwalają na usuniecie tatuaży kolorowych. Za pomocą lasera nowej generacji możemy rozbić każdy kolor i rodzaj barwnika, nawet te najtrudniejsze do usunięcia, takie jak żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i niebieski.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne?

Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Laser wykorzystuje efekt fotomechaniczny, a nie termiczny, co zmniejsza bolesność w porównaniu z innymi laserami. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – maścią.

Zasada działania lasera piko

Energia światła lasera deponowana w głębokich warstwach skóry, w których umieszczony jest pigment tatuażu zostaje zmieniona w energię kinetyczną o ogromnej mocy. Cząstka pigmentu, bardzo duża z punktu widzenia komórkowego rozpada się na fragmenty minimalnej wielkości, możliwe do wchłonięcia przez komórki należące do układu immunologicznego – fragmenty barwnika są fagocytowane przez komórki żerne i usuwane w procesie metabolicznym.

Czynniki wpływające na efekt zabiegu:

 • typ tatuażu, makijażu permanentnego- czy jest to tatuaż profesjonalny czy amatorski
 • rodzaj zastosowanego pigmentu
 • głębokość umiejscowienia pigmentu
 • kolor tatuażu
 • wiek tatuażu
 • indywidualna zdolność rekonwalescencji